V úterý 24. 9. 2024 na našem gymnáziu jako již tradičně proběhl EYP day (neboli den Evropského parlamentu mládeže), jehož se účastnili studenti vyššího gymnázia. Po stručném úvodu vedeném předsedou samotné akce Janem Moserem ze septimy A, došlo k rozdělení studentů do tří komisí vedených Karolínou Šenkovou (7. A), Radkem Mirvaldem (7. B) a Adélou Lukeszovou (7. A). Následovala řada stmelovacích aktivit a příprava rezolucí k valnému shromáždění, jímž den EYP vrcholí. Studenti podali vynikající výkony a prokázali schopnost anglicky diskutovat i o náročných tématech spojených např. se vzděláváním či zemědělstvím. Všem děkujeme za účast a budeme se těšit na příští rok.

Zároveň také gratulujeme šestici delegátům a jejich dvěma náhradníkům k postupu do regionálního kola v České Třebové, které se uskuteční v termínu 29. 11. až 1. 12. 2024.

Delegáti: Tereza Štěpánková (Q. B), Viktorie Dvořáčková (Q. B), Alberto Tenedini (6. B), Štěpán Šiler (6. B), Natálie Pernicová (2. A), Leonard Vrška (7. B).

Náhradníci: Kateřina Kučerová (2. A), Tomáš Lang (7. A).