Po úspěšném národním kole EYP (European Youth Parliament) v Ostravě dostala pětice našich studentů příležitost zúčastnit se kola mezinárodního, a to v různých evropských zemích. Valérie Grégrová (8. A) se vydala školu reprezentovat do Francie, Ema Vondrušková (6. A) do Srbska, Radek Mirvald (6. B) do Slovinska a Karolína Šenková (7. A) do Chorvatska. Olivera Dalziela (6. B) ještě čeká cesta do Španělska. Konference se uskutečnily v různých formátech od menších s přibližně 20 delegáty po velkokapacitní s 200 delegáty.

Komentáře samotných studentů k jejich letnímu dobrodružství si můžete přečíst níže a nezapomeňte se u svých angličtinářů přihlásit na letošní EYP den, který proběhne v úterý 24. 9. 2024 a na němž se vybere delegace do letošního regionálního kola v České Třebové.

Valérie Grégrová: "V červnu 2024 se ve Francii uskutečnilo Mezinárodní fórum Evropského parlamentu mládeže, které bylo organizováno při příležitosti 80. výročí masakru v Oradour-sur-Glane. Účastníci, kromě práce v komisích, navštívili také pamětní akci na počest obětí a prohlédli si muzeum, které připomíná tragický osud města."

Karolína Šenková: "Zajímám se o EYP už třetím rokem a mezinárodní konference v Chorvatsku byla jedním z mých nejlepších zážitků a zkušeností. Určitě hodlám v EYP pokračovat! :)"

Ema Vondrušková: "I přes všechno vedro byl výlet na EYP do Bělehradu zajímavou a moc pěknou zkušeností, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat."

Radek Mirvald: "Konference byla sice ve výrazně menším formátu, přijelo pouze 18 delegátů, a tudíž jich byla většina z jiných evropských států, například z Řecka, Portugalska nebo Turecka, ale i přes tak malý počet delegátů byla konference zajímavá a určitě jsem si ji užil."