Během posledních pěti kalendářních dní se hned dvakrát stala i naše škola terčem emailových útoků s hlášeními o nastražených výbušných zařízeních v budově školy.

Bez prodlení jsme okamžitě v obou případech kontaktovali Policii České republiky a postupovali dle zadaných pokynů. Policejní prezidium ČR vyhodnotilo situaci jako šíření poplašné zprávy bez nutnosti evakuace. Proto jsme školu prohledali, v jednom případě i za přítomnosti hlídky PČR, a pokračovali v provozu.

Ráda bych Vás ujistila, že v případě jakéhokoli nebezpečí bezprostředního i očekávaného bychom podnikli veškeré nutné kroky pro zajištění bezpečnosti Vašich dětí – našich žáků i všech zaměstnanců školy. Informace o takovýchto krocích byste také samozřejmě okamžitě obdrželi.

S přáním všeho dobrého a se srdečným pozdravem

Eliška Floriánová