Ve čtvrtek 21. března vyrazila sedmičlenná skupina studentů našeho gymnázia do Ostravy na národní kolo Evropského parlamentu mládeže (EYP). Ema Vondrušková, Oliver Dalziel, Radek Mirvald, Jan Moser, Adéla Lukeszová, Karolína Šenková a Valérie Grégrová po dobu čtyř dnů pracovali v rámci zvolených komisí na zpracování rezolucí a přípravě argumentace k jejímu obhájení na valném shromáždění v neděli 24. března. V průběhu týdne také zažili řadu stmelovacích zážitků včetně tradičního teambuildingu, prohlídky města či tvz. Eurovillage, v jejímž rámci studenti připravili pokrmy typické pro Slovensko a ochutnali speciality jiných zemí, které připravily ostatní účastníci. Celou akci si studenti užili a vytvořili si nová (i mezinárodní) přátelství. Třešničkou na pomyslném dortu byl pak i postup pěti studentů – Oliver Dalziel, Radek Mirvald, Karolína Šenková, Ema Vondrušková a Valérie Grégrová – do mezinárodního kola. Všem studentům moc gratulujeme k vzorné reprezentaci školy a přejeme mnoho podobných úspěchů do budoucna.