Družba s Liptovským Mikulášem – tradice, která trvá již 60 let

Gymnázium M.M. Hodžu v Liptovském Mikuláši je družební školou Gymnázia Kroměříž již od roku 1957. Za tuto dobu doby se družebních akcí účastnily celé generace studentů a pedagogů obou škol a vznikla při nich přátelství a vzpomínky na celý život.

Družební kontakty mají převážně charakter pravidelných každoročních výměnných pobytů našich studentů a jejich zahraničních spolužáků spojených s

dalšími sportovními a poznávacími aktivitami jako návštěvy koncertů, divadelních představení, pamětihodností nebo exkurzí.

Stalo se neměnnou tradicí, že každoročně si měří své síly atleti obou škol. Slovenští studenti se v září účastní kroměřížských lehkoatletických závodů v rámci Sedláčkova memoriálu a recipročně naši studenti soutěží o Pohár ředitele Gymnázia M.M.Hodžu pořádaný obvykle koncem října v Liptovském Mikuláši.